Aktualizacja z dnia 21.05.2021 r. - od 24 maja zmniejszamy ograniczenia pracy Biura Obsługi Klientów - Dystrybucja. Więcej informacji tutaj.
AKTUALIZACJA Z DNIA 1.03.2021 r. - do odwołania ograniczamy prace sieciowe w terenie a przed kontaktem bezpośrednim prosimy o informację na temat Państwa stanu zdrowia. Więcej informacji tutaj.

 /  Jak czytać licznik

Jak czytać liczniki

Wskazanie licznika jest podstawą do rozliczenia zużytej energii elektrycznej pobranej w danym okresie rozliczeniowym.

Stan licznika odczytuje reprezentujący innogy Stoen Operator kontroler poboru energii. Kontroler zobowiązany jest przedstawić się i okazać imienny identyfikator. Pamiętaj, że możesz też poprosić, by okazał legitymację służbową (lub imienne upoważnienie).


Nie było Cię w domu podczas dokonywania odczytu? Zgłoś nam aktualny stan licznika!

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • korzystając z e-bok - zobacz jak to zrobić >
  • wysłać e-mail na adres operator@innogy.com
  • odwiedzając nas osobiście w Biurze Obsługi Klientów - Dystrybucja
  • dzwoniąc na naszą infolinię - tel. 22 821 31 31

Jeśli podana przez Ciebie wartość zużycia nie będzie ona budzić wątpliwości (np. nie będzie niższa niż poprzedni odczyt), zostanie odnotowana w systemie, a następnie na fakturze. Pamiętaj, aby przez wizytą z BOK-D lub przed połączeniem z konsultantem przygotować numer konta umowy, który znajdziesz na fakturze.


W jaki sposób odczytać z licznika wartość zużycia? Poniżej znajdziesz objaśnienie kodów widocznych na wyświetlaczu urządzenia.

Rozplombowanie licznika

Każdy licznik jest zaplombowany. Powinieneś dbać o to, aby plomby nie zostały uszkodzone. Jeśli licznik wymaga czasowego demontażu (np. w związku z remontem lokalu), powinieneś wystąpić pisemnie do innogy Stoen Operator z prośbą o zgodę na rozplombowanie licznika. Pobierz w tym celu odpowiedni formularz >

Dokumenty do pobrania

O liczniku w prosty sposób. Licznik 12EA5rn/1 w domu lub firmie
[plik PDF 0.39 MB] Pobierz >
O liczniku w prosty sposób. Licznik dwukierunkowy ZMG310CR4 w domu lub firmie - mikroinstalacje
[plik PDF 0.24 MB] Pobierz >
Realny Wymiar Energii, licznik AMI - ulotka informacyjna
[plik PDF 0.34 MB] Pobierz >