/  Biuro prasowe  /  13 czerwca rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”

2018.07.16

13 czerwca rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”

13 czerwca rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. W tym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły gminy: Kórnik, Ostróda, Stalowa Wola, Jaworzno, Sobienie-Jeziory oraz Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Miasta Stołecznego Warszawy.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska i rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. W tym roku projekt spółek energetycznych skupionych w Polskim Towarzystwie Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej cieszył się jeszcze większą popularnością niż w latach poprzednich. Jury miało sporo pracy przy wyborze laureatów.

- Nagrodziliśmy jednostki samorządu terytorialnego za inicjatywy i starania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii, przeciwdziałanie powstawaniu smogu czy rozwój elektromobilności – mówi  Robert Zasina, prezes PTPiREE.

Zwycięzcy otrzymali tytuł „Samorząd przyjazny energii”, pamiątkowe statuetki oraz granty w wysokości 15 tys. zł na dalsze inwestycje na swoim terenie. Oto tegoroczni laureaci:

  • Kórnik – obszar działania Enea Operator;
  • Ostróda – obszar działania Energa-Operator;
  • Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Miasta Stołecznego Warszawy – obszar działania innogy Stoen Operator;
  • Stalowa Wola – obszar działania PGE Dystrybucja;
  • Jaworzno – obszar działania Tauron Dystrybucja;
  • Gmina Sobienie-Jeziory – obszar działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Konkurs „Samorząd przyjazny energii” jest organizowany  przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej przy wsparciu firm: Enea Operator, Energa-Operator, innogy Stoen Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym z Warszawy doceniono za aktywną współpracę przy realizacji inwestycji elektroenergetycznych w stolicy. Przedstawiciele tej jednostki wielokrotnie podejmowali się umiejętnego koordynowania prac prowadzonych przez wiele podmiotów w pasach drogowych.