Aktualizacja z dnia 21.05.2021 r. - od 24 maja zmniejszamy ograniczenia pracy Biura Obsługi Klientów - Dystrybucja. Więcej informacji tutaj.
AKTUALIZACJA Z DNIA 1.03.2021 r. - do odwołania ograniczamy prace sieciowe w terenie a przed kontaktem bezpośrednim prosimy o informację na temat Państwa stanu zdrowia. Więcej informacji tutaj.

 /  Aktualności  /  Wymiana liczników dla grupy taryfowej C w związku z Ustawą o rynku mocy

2020.07.20

Wymiana liczników dla grupy taryfowej C w związku z Ustawą o rynku mocy

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapisami Ustawy o rynku mocy*, jako Operator Systemu Dystrybucyjnego jesteśmy zobowiązani do dostosowania części układów pomiarowych do zdalnej transmisji danych. Dotyczy to układów pomiarowych zainstalowanych u Klientów rozliczanych w grupie taryfowej C (prowadzących działalność gospodarczą), których instalacja posiada moc przyłączeniową powyżej 16 kW.

Dlatego w najbliższych miesiącach mogą pojawić się u Państwa pracownicy innogy Stoen Operator w celu wymiany licznika energii elektrycznej. Prace z tym związane mogą spowodować przerwę w dostawie energii elektrycznej. Przerwa ta nie powinna przekraczać 1 godziny.

W związku z powyższymi pracami nie muszą Państwo podpisywać nowej umowy lub aneksu. Prosimy o szczególną ostrożność w sytuacji, gdyby ktoś próbował podawać się za naszego przedstawiciela i proponował zawarcie nowej umowy w związku z wymianą licznika – to na pewno nie będą pracownicy innogy Stoen Operator.

Z poważaniem
innogy Stoen Operator Sp. z o.o.

* Ustawa z dnia 8 grudnia 2017 o rynku mocy (Dz.U 2018 poz. 9)