/  Aktualności  /  Uwaga na osoby podające się za pracowników RWE Stoen Operator!

2016.02.22

Uwaga na osoby podające się za pracowników RWE Stoen Operator!

Szanowni Państwo, 
informujemy, że w ostatnim czasie otrzymaliśmy sygnały o działalności osób podających się za pracowników RWE Stoen Operator lub firm współpracujących z nami.

Osoby te proszą naszych Klientów o informacje na temat wysokości opłat dystrybucyjnych, ilości zużywanej energii oraz na temat innych danych rozliczeniowych, proponując przy tym przeprowadzenie audytu w rozliczeniach za dystrybucję energii elektrycznej.

Wyjaśniamy, że przedstawiciele naszej firmy nigdy nie proszą Klientów o takie dane.

Nie upoważnialiśmy żadnej organizacji do zbierania podobnych informacji od naszych Klientów. Zwracamy ponadto uwagę, że tego typu kontakty nie są realizowane na zlecenie Urzędu Regulacji Energetyki lub innych organów administracji rządowej.

Dane Odbiorców przyłączonych do sieci RWE Stoen Operator są należycie chronione i nie są udostępniane innym podmiotom w celu przeprowadzania audytów w rozliczeniach za dystrybucję energii elektrycznej.

Prosimy o zachowanie czujności.

Zachęcamy również do lektury materiału informacyjnego na temat nieuczciwych działań, przygotowanego przez Urząd Regulacji Energetyki: http://www.ure.gov.pl/pl/publikacje/uwaga-na-nieetyczne-pra/5935,Material-informacyjny-Urzedu-Regulacji-Energetyki-dotyczacy-nieuczciwych-dzialan.html